Úvod » Junioři » O nás

Malé ohlédnutí za začátky "nového" dorostu

publikováno 20.03.2017 (aktualizováno 11.07.2017)

Vznik nynějšího týmu dorostu nebyl jednoduchý. A vlastně se na něj čekalo celé roky. Jak to ale zatím vypadá, zmrtvýchvstání se koná a mládež náš klub pomaličku obnovuje.

Už během let 2014 až 2016, kdy byl klub zcela bez mládeže, se na tento problém snažili někteří upozorňovat. Milan Hnízdil se nabízel, že by dorost vedl, Michal Sobecký pak apeloval na to, aby tato věková kategorie znovu vznikla. Marně. Až v listopadu a prosinci 2016 tak začaly první úvahy. Za nimi stálo setkání s Milanem "Faskem" Hnízdilem, který, ač už delší dobu nebyl Playmakerem, se stále o dění v klubu zajímal. Krátké setkání před jeho domem nakonec přineslo oživení myšlenky na znovuzaložení dorostu.

Výsledkem byla snaha o sehnání zájemců, která má své počátky nněkdy na přelomu listopadu a prosince. Začátek nevypadal nijak nadějně, zprvu jen pár lidí projevilo zájem. A několik týdnů se tento stav neměnil. Později se však začali přidávat zájemci o hraní (či chytání), kamarádi dali vědět dalším kamarádům. Najednou tu tak byla spousta kluků, kteří toho měli jen málo společného, tedy kromě zájmu o nádherný sport jménem florbal.

Ani jsem v to nedoufal, přesto však v půlce února, konkrétně sedmnáctého a v hale na Ruďáku, začaly podle plánu tréninky. Někdy nejsou snadné a kupříkladu Radim, jeden z trenérů, dává klukům do těla. Mají totiž co dohánět. Ale protože je při tréninku většinou čeká radost ze hry, ze svého pokroku, kromě výtek i nejedna pochvala, tak se zatím posouváme vpřed. Někteří pomaličku, jiní mílovými skoky. Co je ale důležité: na konci našeho úsilí nás čeká první sezóna, pro mnohé kluky vůbec první zkušenost s ligovými zápasy. A i když se jedná o první ročník, rozhodně nechceme být otloukánkem soutěže!

Autor: Michal Sobecký

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Olomoucký kraj podpořil Playmakery
Doba utahování opasků. Tak se jednou nejspíš bude mluvit o aktuálním období škrtů, zdražování a v některých případech bohužel chudnutí. O to cennější je každá koruna. A platí to i o sportu.

Kalendář akcí

« 12 / 2022 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Anketa

Na co se nejvíc v roce 2021 těšíš?

  Na Vánoce...
0 (0,0%)

  Až bude konec koronavirové epidemie
0 (0,0%)

  Až se zase rozeběhnou tréninky
0 (0,0%)

  Na letní přípravu
0 (0,0%)

  Až nebude všechno zavřené
0 (0,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz