Úvod » Junioři » O nás

Malé ohlédnutí za začátky "nového" dorostu

publikováno 20.03.2017 (aktualizováno 11.07.2017)

Vznik nynějšího týmu dorostu nebyl jednoduchý. A vlastně se na něj čekalo celé roky. Jak to ale zatím vypadá, zmrtvýchvstání se koná a mládež náš klub pomaličku obnovuje.

Už během let 2014 až 2016, kdy byl klub zcela bez mládeže, se na tento problém snažili někteří upozorňovat. Milan Hnízdil se nabízel, že by dorost vedl, Michal Sobecký pak apeloval na to, aby tato věková kategorie znovu vznikla. Marně. Až v listopadu a prosinci 2016 tak začaly první úvahy. Za nimi stálo setkání s Milanem "Faskem" Hnízdilem, který, ač už delší dobu nebyl Playmakerem, se stále o dění v klubu zajímal. Krátké setkání před jeho domem nakonec přineslo oživení myšlenky na znovuzaložení dorostu.

Výsledkem byla snaha o sehnání zájemců, která má své počátky nněkdy na přelomu listopadu a prosince. Začátek nevypadal nijak nadějně, zprvu jen pár lidí projevilo zájem. A několik týdnů se tento stav neměnil. Později se však začali přidávat zájemci o hraní (či chytání), kamarádi dali vědět dalším kamarádům. Najednou tu tak byla spousta kluků, kteří toho měli jen málo společného, tedy kromě zájmu o nádherný sport jménem florbal.

Ani jsem v to nedoufal, přesto však v půlce února, konkrétně sedmnáctého a v hale na Ruďáku, začaly podle plánu tréninky. Někdy nejsou snadné a kupříkladu Radim, jeden z trenérů, dává klukům do těla. Mají totiž co dohánět. Ale protože je při tréninku většinou čeká radost ze hry, ze svého pokroku, kromě výtek i nejedna pochvala, tak se zatím posouváme vpřed. Někteří pomaličku, jiní mílovými skoky. Co je ale důležité: na konci našeho úsilí nás čeká první sezóna, pro mnohé kluky vůbec první zkušenost s ligovými zápasy. A i když se jedná o první ročník, rozhodně nechceme být otloukánkem soutěže!

Autor: Michal Sobecký