Úvod » Junioři

Dorostenci zatím s prázdnou. Po lítém boji podlehli oběma soupeřům

publikováno 14.10.2017

Zatím bez bodu jsou dorostenci Playmakerů. Po čtyřech zápasech si však alespoň trochu zvedli náladu: zatímco na prvním turnaji podlehli vysokým rozdílem a nedali ani gól, tentokrát byly zápasy vyrovnanější. Dorostenci však zatím doplácí na koncovky: a to jak při střelbě, tak koncovky zápasů.

FBC Playmakers Prostějov - FBC Asper Šumperk 1:8 (2:0, 3:1, 3:0)

Branky: Novák (Mráček)

Vyloučení: 2:3 navíc Viktorin (ŠUM) 10 minut nesportovní chování, Využití: 1:1

Sestava: Vatter - Minx, Závodný, Dittman, Sonnevend - Špičák, Bukovan, Marák - Krejčí, Novák, Mráček

10 minut důsledné obrany, pak ale postupný pád. Zápas se Šumperkem do značné míry kopíroval předchozí s Mohelnicí. Zatímco v první třetině Playmakeři hráli obstojně, k jejímu konci už to taková sláva nebyla. Dostali dva rychlé góly, šmudly, a od té chvíle to s nimi šlo z kopce. Druhá třetina ale přinesla kromě dalších tří inkasovaných branek také úspěch: v přesilové hře se k míčku dostal Tomáš Novák. Spoluhráč pro něj získal čas a nejmenší hráč týmu se tak dokázal vytočit ke střele, kterou procedil skrz brankářovy nohy do brány. Bohužel, očekávaný nápor Prostějovanů nenastal. A Šumperk tak ve třetí třetině nenechal nikoho na pochybách, kdo bude pánem utkání.

FBC Playmakers Prostějov - FBC ZŠ Uničov 1:8 (1:2, 0:2, 0:4)

Branky: Bukovan (Novák)

Vyloučení: 0:1, Bez využití

Sestava: Konvička - Minx, Závodný, Sonnevend, Muller, Jedlička - Novák, Bukovan, Mráček - Krejčí, Dittman, Marák

Druhé utkání bylo jiné. I tentokrát v jeho první třetině dokázali Playmakeři s protivníkem držet krok. Přesun Tomáše Nováka do prvního útoku navíc prospěl a tým se tak poprvé po svém založení dočkal i několika pohledných kombinací. V šesté minutě sice Prostějov inkasoval, minutu na to ale využil Miroslav Bukovan špatného střídání doupeře a byla z toho prudká střela do horního růžku brány. Studenou sprchou ale byl nešťastný gól v minutě osmé.

Utkání neskončilo, místy to ale vypadalo, že pro Playmakery ano. Hráči jakoby přestali za stavu 1:2 věřit v přijatelný výsledek a jejich hra se postupně zhoršovala - chyběl jí pohyb, dravost, sebevědomí. Výsledkem bylo po šestatřiceti minutách nachlup stejné skóre, jaké museli zkousnout v předešlém střetnutí. I přesto, že v tomhle utkání Prostějované mohli a měli bodovat.