Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Junioři

První sezóna dorostenců

publikováno 15.11.2017 (aktualizováno 10.12.2017)

První minuty na hřišti, první zápasy, první zkušenosti. Bohužel, těžko na cvičišti - lehko na bojišti se zatím u dorostenců neprojevuje. Kluci si teprve zvykají na tempo. U řady z nich je ale potenciál, stejně jako celkově u týmu. Určitě tak ještě ukáže, co umí.

1. kolo - 23.9., SH GYMNÁZIUM ŠUMPERK

První turnaj byl pro dorostence velkým vystřízlivěním. Olomouc byla o dvě třídy jinde a Playmakery celý zápas drtila. Proti Mohelnici dorosti zvládli první třetinu, kdy se zkušenějším soupeřem drželi krok. Pak se však jejich výkon postupně horšil. Aby toho nebylo málo, tak ve třetí třetině inkasovali hned dvanáctkrát. Poslední dvanáctiminutovka byla hrozivá a přispěla k tomu, že dorostenci ze severu cestovali bez bodů i bez vstřelené branky

​FBC Playmakers Prostějov - FBS Olomouc "A" 0:16 (0:4, 0:4, 0:8)

​FBC Playmakers Prostějov - FBK Jeseník 0:17 (0:1, 0:4, 0:12)

Sestava: Konvička, Vatter - Závodný, Minx, Dittman, Sonnevend, Jedlička, Muller - Špičák, Bukovan, Marák - Krejčí, Mráček, Martinek

2. kolo - 7.10., SH KOSTELEC NA HANÉ (domácí turnaj)

Lepší hra, o chlup lepší výsledky. Ale pořád prohry. Dorostenci si tentokrát vytvořili více střeleckých šancí a dvě se jim také podařilo zužitkovat. V prvním případě Tomáš Novák využil přesilovou hru díky důrazu, ve druhém zase laxní rozehrávku soupeře potrestal Miroslav Bukovan. Proti Uničovu navíc dorosti mohli šokovat, když na jeho brzký gól odpověděl stejnou mincí právě Bukovan. Třetí třetina však byla opět bolavou patou - Playmakeři v ní předvedli jak nejhorší hru, tak i výsledek.

​FBC Playmakers Prostějov "B" - FBC Asper Šumperk 1:8 (0:2, 1:3, 0:3)

FBC Playmakers Prostějov "B" - FBC ZŠ Uničov 1:8 (1:2, 0:2, 0:4)

Sestava: Vatter (2. Konvička) - Závodný, Minx, Dittman, Sonnevend, Jedlička, Muller - Novák, Bukovan, Marák - Krejčí, Mráček, Špičák - Martinek.

3. kolo -22.10., SH NAPARIA HRANICE

Turnaj, který mohl být zlomový. Zatímco na prvním dorosti vyhořeli a na druhém alespoň dali nějaké góly a využili první přesilovku, tento, třetí, už předvedli výkony, které měly ligové parametry. Proti Šternberku sahali po bodu, proti Lipníku dokonce po třech. A co víc: Lipník většinu zápasu přehrávali, také ho i přestříleli. Ale marná sláva: opět se projevil "Playmakers syndrom". Tedy naprostý výbuch ve třetí třetině. Stačilo pár okamžiků a ze sebevědomé hry byla holomajzna, z tlaku na soupeře rozpadající se obranná hra. A z vedení jen vzpomínky. Nejvíce to bolelo právě v zápase s Lipníkem, který měli Playmakeři skvěle rozehraný a měli ho vyhrát. Alespoň se však rozjel první útok ve složení Bukovan - Špičák - Marák, který zařídil společně s kapitánem Michalem Závodným všechny branky. A zazářil Šimon Galandák, který se blýskl opravdu dobrým výkonem.

​FBC Playmakers Prostějov - FBC Šternberk 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

FBC Playmakers Prostějov - FBC Lipník 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Sestava: Galandák (2. Konvička) - Závodný, Sonnevend, Minx, Jedlička, Dittman, Muller - Špičák, Bukovan, Marák - Krejčí, Mráček, Martinek

​4. kolo - 12.11., SH SPŠ ROOSEVELTOVA OLOMOUC

Na Olomouc nebudeme mít dobré vzpomínky. Turnaj zde se jednoduše nepovedl. Nejprve jsme si ne zrovna přesvědčivě hrající Droždín (tou dobou 2. tým tabulky!) nechali kvůli neslanému-nemastnému výkonu utéct do vedení 3:0. Pak ale prokličkoval celým hřištěm Michal Závodný a střelou do růžku snížil. Bohužel, o moc víc jsme toho nepředvedli. Příliš střel z naší strany vidět nebylo, nemohli jsme si tedy stěžovat na to, že nedáváme góly. Přeci jen však stav ještě koncem zápasu zkorigoval Miroslav Bukovan, který za branku může poděkovat Adamu Dittmanovi. Podobně jako Majk totiž tento obránce vzal vše na sebe, obešel soupeře a k tyči naservíroval přesnou nahrávku. Jinak však bída, ovšem oproti druhému zápasu se ještě jednalo o krásnou hru. Proti Sk K2 jsme totiž skutečně spali. Soupeř byl jasně lepší a nebýt několika střeleckých pokusů obránců, respektive Miroslava Bukovana, nebylo by na zápase co pochválit. Snad jen opět výkon brankáře: oba se na turnaji přes počet obdržených gólů ukázali v dobrém světle.

FBC Playmakers Prostějov - FBC Droždín 2:6 (0:1, 1:3, 0:2)

FBC Playmakers Prostějov - SK K2 Prostějov 0:8 (0:2, 0:4, 0:2)

Sestava: Vatter (2. Galandák) - Závodný, Sonnevend, Minx, Jedlička, Dittman, Muller - Špičák, Bukovan, Marák - Krejčí, Korejtko, Martinek

5. kolo - 9.12., SH MLÝNSKÁ MOHELNICE

Skvělé! Dorostenci konečně bodovali a to hned proti soupeři ze středu tabulky, Šumperku. Asper sice dokazoval, že je na tom lépe po technické stránce, nebezpečnější však byli naši hráči. Po první třetině díky Aleši Marákovi vedli 1:0, až v prostředním dějství však naši hráči začali věřit ve vítězství. V rozmezí šest minut jsme hned třikrát skórovali. Rozhodujícím momentem však bylo pětiminutové oslabení. To dorostenci zvládli až na jeden inkasovaný gól odbránit, na závěr zápasu pak Playmakers přidali ještě branku Miroslava Bukovana po jeho sólo akci. Tři body tak byly doma, stejně jako obrovská radost! Po zasloužené výhře však přišlo vystřízlivění. Hranice totiž nepotvrdily svou pověst otloukánka soutěže a naše kluky od začátku přehrávaly. Sporadická střelba a individuální chyby při bránění pak nemastnému výkonu příliš nepřidaly. A opakoval se scénář z Olomouce: soupěř postupně nevyšoval skóre a čest Prostějovu zachránila až závěrečná perioda. V ní dal vzpomenout na výkon z předchozího zápasu. Výsledkem ale bylo jen snížení z hole Tomáše Krejčího, který měl stejně jako řda jeho spoluhráčů z sebou vynikající zápas.

FBC Playmakers Prostějov - FBC Asper Šumperk 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

FBC Playmakers Prostějov - FBC Hranice 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)

Sestava: Galandák (2. Konvička) - Závodný, Sonnevend, Dittman, Jedlička - Novák, Bukovan, Marák - Krejčí, Mráček, Špičák