Úvod » A tým » Program

A tým zabojuje o titul

publikováno 28.04.2018

Pořádně napínavou podívanou nabídne nedělní turnaj Regionální ligy mužů. Na reálném gymnáziu v Prostějově totiž Playmakery čeká hned dvojí derby. Nejprve s Kostelcem na Hané, po jednozápasové pauze pak s SK K2 Prostějov. A co víc, všechny tyto týmy mohou ještě zabojovat o titul.

Nejblíže je k němu zatím SK K2. To je nyní o skóre před svým městským konkurentem. Pro SK K2 je navíc tento zápas klíčovým, i podle něj bude hodnotit úspěšnost zezóny - v kuloárech už se dlouho mluví o tom, že ročník 2018/2019 by se mladší z prostějovských klubů rád viděl v Divizi, tedy o ligu výše.

I Playmakeři však berou zápas, potažmo celý turnaj, jako něco prestižního. Podle toho také bude vypadat sestava. Pozvánku na turnaj dostali nejlepší současní hráči Playmakerů a jejich cíl bude jasný: ubojovat na turnaji jak šest bodů, tak i titul. Z něj se Playmakeři radovali naposledy před třemi lety, ovšem o ligu níže.

Pozor a dravé mládí

V minulých letech byly vidět na A týmu Playmakerů určité snahy o omlazení. A částečně slaví úspěch. Při pohledu na soupisku a na statistiky je vidět, že otěže mužstva zčásti přebrali dvacátníci, zatímco nejstarší generace pomalu odchází do florbalového důchodu.

Příkladem toho může být právě náhled na to, kdo nejvíce zaměstnává soupeřovy brankáře. Kromě tradičních opor jako Daniel Miczek či Zdeněk Fojt je to třeba Michal Konečný (8+7) nebo Josef Koranda (10+3). V zadních řadách se pak natrvalo usadil Martin Pekař. Velkým překvapením pak je Karel Hloch (14+14), který se donedávna musel smířit s někdy nevděčnou rolí hráče určeného na černou práci. Nyní se však počítá k nejproduktivnějším a nejpotřebnějším hráčům týmu.

Předchozí vzájemné zápasy v sezóně:
FBC Playmakers Prostějov "A" - TJ Sokol Kostelec na Hané - HK "A" 2:15
FBC Playmakers Prostějov "A" - SK K2 Prostějov "A" 5:3

Rozpis sobotních utkání:
FBC Playmakers Prostějov - TJ Sokol Kostelec na Hané 9.30, FBC Playmakers Prostějov - SK K2 Prostějov 12.30
Hala: SH RG a ZŠ města Prostějova