PREVIEW: Šternberk, nenápadný soupeř, co umí potrápit

publikováno 08.06.2019

ŠTERNBERK, PROSTĚJOV Soupeři jsou známí a tak začínáme s jejich představováním. Seriál postupně ukáže pod drobnohledem všechny týmy, s nimiž naši muži a junioři budou v další sezóně zápolit.

Začínáme u mužů. Ty čeká devět soupeřů, tedy pravděpodobně osmnáct zápasů. A potkáme se v nich často s týmy, s nimiž hrajeme už odnepaměti. Příkladem může být také Šternberk.

Nenápadný, leč silný soupeř

Se Šternberkem se na sportovních kolbištích setkáváme už od roku 2014, kdy došlo k obnovení "B" týmu. S tímto soupeřem jsme od té doby sehráli řadu zápasů, mnohdy do poslední minuty vyrovnaných.

Nejinak tomu bylo v sezóně 2018/2019. V ní jsme hráli se Šternberkem dvakrát. Poprvé začátkem listopadu v Moravském Berouně. Tehdy zápas skončil 7:4. Ale byl to boj. Playmakeři vstoupili do utkání strašně, na konci deváté minuty už prohrávali 4:1. Ve druhé třetině se ale Prostějov vzchopil. A i díky hádkám a nesrovnalostem s rozhodčími, i konfliktu soupeře s Petrem Heinischem se podařilo po velkém tlaku zcela změnit rytmus i skóre utkání.

Druhý zápas skončil ještě těsněji, pouze o gól. I když opět vítězstvím Prostějova. Na konci ledna vyjelo Béčko do Lipníka velmi oslabené, utkání mělo odehrát v pouhých šesti hráčích do pole. Nicméně i tak z toho byly body proti Šternberku. Ten ale dokázal málems táhnout třábrankové vedení a bylo z toho velké drama, které pomohl rozseknout brankář Miroslav Klimeš.

Šternberk pak je trvale spíše podprůměrem ligy. Není to navíc tak dlouho, co se s Arcticem a Postřelmovem přetahoval o poslední flek. V předešlém ročníku ale přeci jen trochu oprášil dřívější slávu. A dokázal sbírat body zejména v jarní části sezóny.

Systém? Ne tak docela

Rezerva Šternberka je nepochybně v systému hry. Zatím jen málokdo dokázal zjistit, co tento soupeř hraje. Na co s enaopak mohou spolehnout, to je důraz, zejména u útočníků. Navíc, Šternberk se málokdy vzdává i za rozhodnutého stavu. Jakékoli polevení od vedoucího týmu tak může znamenat pohromu a velká překvapení. Velkou devizou je pak často výhová i výšková převaha Šternberku nad soupeři.

Bodování Šternberku ovládlo duo Radomír Vodák - Pavel Dokoupil. Jako jediní se dostali přes dvacet zápisů. Zejména u Dokoupila se jedná o pozoruhodný výkon, přeci jen v osmatřiceti není žádný mladíček. Jako nebezpečný střelec se se 13 brankami prezentoval další třicátník, Miroslav Čech. Šternberk sezónu zakončil výhrou nad Lutínem a překvapivou remízou s outsiderem z Vikýřovic.

Sezóna 2018/2019:

Postavení v tabulce: 8.

Bilance: 20 - 7 - 9 - 4

Vstřelené branky/obdržené branky: 88/81 (+7)

Nejproduktivnější hráč: Radomír Vodák 28 (14+14)

Nejlepší střelec: Radomír Vodák - 14 gólů

Nejlepší nahrávač: Radomír Vodák a Pavel Dokoupil - oba 14 asistencí

Nejvytěžovanější golman: Martin Hradil (19 zápasů, 684 minut, 74 ink. branek; průměr 3,89)

Bilance Playmakerů se Šternberkem:

Sezóna 2018/2019: 2 zápasy, 2 výhry; skore 13:9

Dlouhodobá bilance (od r. 2014): 15 zápasů - 8 - 4 - 3; skóre: 75:67