PREVIEW: Uničovu často dochází dech

publikováno 09.06.2019

UNIČOV, PROSTĚJOV Soupeři jsou známí a tak začínáme s jejich představováním. Seriál postupně ukáže pod drobnohledem všechny týmy, s nimiž naši muži a junioři budou v další sezóně zápolit.

V minulém díle seriálu jsme představili borce ze Šternberka. Nyní se posouváme kousek západně, Do Uničova. Tedy jednoho z nejtradičnějších a největších klubů v kraji.

Těžký oříšek? Většinou ne

Uničov patří podobně jako Šternberk k tradičním soupeřům Playmakerů. Potkáváme se s ním pravidelně, řadu hráčů od vidění známe. A i když to podle výsledků nevypadá, většinou jsou zápasy s nimi plně v naší režii.

Zejména to platí o právě skončené sezóně. S Uničovem jsme se střetli hned v prvním zápase. Na hale přerovského Spartaku si tým teprve sedal a výsledek ani výkon nebyl příliš oslnivý. Nicméně kvalitou jsme soupeře předčili a ve vcelku příjemném tempu skončil zápas 5:3 pro Prostějov.

Druhý zápas skončil na chlup stejně. I když s poněkud jiným vývojem. Playmakeři se sice dostali do vedení 4:0, pak ale přišla příšerná druhá třetina, ve které třikrát inkasovali. Až poslední dějství rozhodlo. Tento zápas tak nepatřil ze strany Prostějova k nejpovedenějším a už vůbec ne k typicky jednoduchým výhrám.

Uničov by zdánlivě mohl být vysoko v tabulce. Má početnou mládež, vysoko hrající Áčko. Velké, stabilní zázemí. Tým ve žlutém se však trvale trápí. Obvykle okupuje nižší patra tabulky. Tentokrát se mu ale zadařilo. Uničovští skončili jako naši sousedé v tabulce.

Váhová převaha jako pěst na oko

Uničov je známý nejen svými křiklavě žlutými dresy ale také tím, že má výškově a váhově často navrch. Zejména v obraně. Uničovu to ale ve hře příliš nevadí. Většinou sice nepředvádí nějak oslnivý výkon. Trpělivou hrou však dokáže pořádně soupeře potrápit. Hráči mají vesměs dobře zmáknutou techniku, i když kombinace jim někdy vázne. Opět se tak jedná o tým, který se dá při troše vůle porazit, nicméně když se podcení, koukají z toho problémy.

Bodování Uničova v minulé sezóně ovládl Lukáš Jemelka (19+15). Na třicet bodů se dostal i odchovanec a další tradiční opora uničovských, Pavel Zahradníček (17+13). Další tři hráči pak úspěšně atakovali dvacetibodovou hranici. Ofenziva Uničova patřila k těm nejnebezpečnějším v soutěži. V posledních pěti utkáních pak měl tým pozoruhodnou bilanci dvou výher, dvou remíz a jedné prohry.

Sezóna 2018/2019:

Postavení v tabulce: 6.

Bilance: 20 - 8 - 3 - 9

Vstřelené branky/obdržené branky: 99/81 (+17)

Nejproduktivnější hráč: Lukáš Jemelka 34 (19+15)

Nejlepší střelec: Lukáš Jemelka - 19 gólů

Nejlepší nahrávač: Lukáš Jemelka - 15 asistencí

Nejvytěžovanější golman: Martin Valigura (18 zápasů, 648 minut, 74 ink. branek; průměr 4,11)

Bilance Playmakerů se Šternberkem:

Sezóna 2018/2019: 2 zápasy, 2 výhry; skóre 10:6

Dlouhodobá bilance (od r. 2014): 7 zápasů - 6 - 0 - 1; skóre: 37:20