PREVIEW: Postřelmov - z otloukánka nebezpečným protivníkem

publikováno 11.06.2019

POSTŘELMOV, PROSTĚJOV Soupeři jsou známí a tak začínáme s jejich představováním. Seriál postupně ukáže pod drobnohledem všechny týmy, s nimiž naši muži a junioři budou v další sezóně zápolit.

V úvodních dvou dílech jsme se zaměřili na Šternberk a Uničov. Nyní se podíváme na Šumpersko. Konkrétně do Postřelmova, který je dalším tradičním účastníkem Olomouckého přeboru mužů.

Skokan roku

Jestli se o některém ze soupeřů dá tvrdit, že udělal velký skok, je to Postřelmov. Zatímco donedávna byl mezi posledními týmy v tabulce, letos atakoval přední příčky. V minulosti přitom před zrušením nižší Olomoucké soutěže mužů spíše tým paběrkoval.

Projevilo se to také ve vzájemných zápasech. Ty z předchozí sezóny byly velmi vyrovnané. První Playmakeři koncem září v domácím prostředí o gól prohráli. Vyrovnaný zápas, kdy rozhodl větší důraz a třetí třetina nakonec skončil výsledkem 6:5. Bohužel pro Prostějov, zranil se v něm v souboji Josef Koranda, který až do závěru dubna nenaskočil.

Druhé utkání se hrálo naopak na hřišti soupeře. Utkání, velmi vyrovnané, skončilo 3:3. Škoda pro nás. Rozhodující gól do naší brány padl půl minuty před koncem po špatné nahrávce napříč pásmem.

Postřelmov během celé sezóny potvrzoval, že časy mizerných výkonů a potupných výsledků jsou nejspíš ty tam. K tradiční bojovnosti přidal Postřelmov i um a solidně hrající mládež.

Váhová převaha jako pěst na oko

Jak jsem již zmínil, Uničov je známý hlavně svou bojovností. Důraz mu není cizí, hraje s velkým nadšením i na hranici pravidel. Trvale se v týmu nenacházel dobrý střelec z dálky, hráči se ale nebáli trocu "obouchat" před oběma brankami. Což bylo dosud vidět hlavně v obraně. Ta obvykle fungovala velmi dobře. Tentokrát se ale přidal také útok. Výsledek? 4. místo. A to mohl být Postřelmov i výš, jednu chvíli atakoval dokonce samou špici tabulky.

Tým pak je také pozoruhodně stabilní. Na hřišti se protočilo pouze 14 hráčů včetně golmana. Bodování Postřelmova pak v minulé sezóně ovládl Jaromír Poulík (23+8). Na třicet bodů útočil ještě jeden hráč, Jan Krmela. Jejich spoluhráči se v produktivitě dívali na své kolegy z velkého odstupu. Poslední turnaj však ani jeden nemohl být příliš spokojení. Lutín sice porazili 8:5, nicméně "zelení" padli s mizerně hrajícím Uničovem. I když jen o gól.

Sezóna 2018/2019:

Postavení v tabulce: 4.

Bilance: 20 - 10 - 4 - 6

Vstřelené branky/obdržené branky: 87/68 (+19)

Nejproduktivnější hráč: Jaromír Poulík 31 (23+8)

Nejlepší střelec: Jaromír Poulík - 23 gólů

Nejlepší nahrávač: Jan Krmela - 12 asistencí

Nejvytěžovanější golman: Ladislav Dubský (18 zápasů, 576 minut, 55 ink. branek; průměr 3,44)

Bilance Playmakerů s Postřelmovem:

Sezóna 2018/2019: 2 zápasy, 1 remíza, 1 prohra; skóre 8:9

Dlouhodobá bilance (od r. 2014): 11 zápasů - 5 - 2 - 4; skóre: 39:37