PREVIEW: Přerov - tradiční soupeř spojil zkušenosti s pohybem

publikováno 22.07.2019

PŘEROV, PROSTĚJOV Po krátké pauze pokračujeme v seriálu, který věnujeme našim soupeřům. Tentokrát si představíme čtvrtého protivníka mužů, FBC Přerov.

V úvodních třech dílech jsme se postupně zaměřili na Šternberk, Uničov a Postřelmov. Nyní se podíváme na rivala z Přerova. Zejména v minulosti souboje s tímto soupeřem nabízely parametry derby, včetně emocí. Dnes, s "Céčkem" Přerova jde sice o kvalitní zápasy, které ale nádech derby ztratily.

Není oldies jako oldies

Právě přízviskem odkazující na věk některý hráčů (třeba Klofa) se rezerva přerovské rezervy prezentuje. Nicméně byla by chyba proto Přerov podcenit. To by se soupeřům nevyplatilo.

Přerov patří trvale k tomu lepšímu v Olomouckém přeboru. V poslední sezóně zabral a skončil v našlapané špici tabulky dokonce na druhém místě. Není divu. Přerov prokazoval famózní formu. Vždyť mezi polovinou prosince a půlkou dubna neprohrál jediný zápas a neztratil ani bod! Výsledkem bylo devět výher v řadě, často rozdílem třídy.

Vzestup Přerova se projevil také na vzájemných zápasech s Playmakery. V obou případech Přerov slavil vysoké výhry.

První utkání skončilo 7:3 pro Přerov. Nicméně Playmakeři se i v pouhých šesti lidech do pole dlouho drželu, rozhodnutí přišlo až po polovině zápasu. O jeden gól se postaral Konečný, dva dal Brumlík a zejména ten první si bude brankář Přerova dlouho pamatovat. Prostějovská dvaadevadesátka prostě na půlce hřiště do míčku plácla a ten se lobem se neznámo jak dostal do brány.

Druhý ze zápasů, taktéž hraný v Lipníku, byl jednoznačnější záležitostí. Už po první třetině (0:4) začal zápas dostávat nádech debaklu, což se postupně potvrdilo. Konečný výsledek 3:15 bohužel odpovídal kvalitě Playmakerů, zejména směrem dozadu. O branky se postarali Heinisch, Brumlík a Hnízdil.

Zajímavostí pak je, že Přerov je jediný soupeř, kterého Playmakeři v roce 2018 porazili v Poháru České pojišťovny.

Veteráni pomáhali góly

Céčko Přerova patří zejména matadorům, kteří buď zakončují kariéru, nepotřebují si nic dokazovat. Anebo obojí. Skvěle se opět prezentoval Adam "Klof" Borges, který získal padesát bodů (21+29). Skvěle si počínali také veteráni Radek Tobolík a Lukáš Kaďorek, který dokonce ve čtyřech zápasech posbíral těžko uvěřitelných 26 bodů!

Přerov má výhodu v tom, že se může pyšnit početnou základnou a dle libosti si tak může jednotlivé týmy doplňovat. Přerov tak jezdí ve velkém počtu prakticky na všechny turnaje. Navíc, a to je důležitější, se mu daří spojovat kvalitu zkušených hráčů s dynamičností a dravostí těch mladších. Když se k tomu přidají kombinační schopnosti hráčů, je z toho smrtící koktejl téměř pro kterýkoli tým.

Sezóna 2018/2019:

Postavení v tabulce: 2.

Bilance: 20 - 13 - 7 - 0

Vstřelené branky/obdržené branky: 143:99

Nejproduktivnější hráč: Adam Borges 50 (21+29)

Nejlepší střelec: Adam Borges - 21 gólů

Nejlepší nahrávač: Adam Borges - 29 asistencí

Nejvytěžovanější golman: Ladislav Dubský (14 zápasů, 399 minut, 60 ink. branek; průměr 5,41)

Bilance Playmakerů s Přerovem:

Sezóna 2018/2019: 2 zápasy, 2 prohry; skóre 6:22