Úvod » A tým

Muži se vrací: na úvod přípravy je čekají Bizoni

publikováno 10.08.2020

Zhruba měsíc od chvíle, kdy muži začali trénovat, přijde první test. Ve vrbátecké hale je čeká utkání s přerovskými Bizony. Zápas začne v pátek ve 20 hodin.

Muži FBC Playmakers Prostějov jsou zpět. Klub pro blížící se sezónu poskládal hned dvě mužstva, která se pomalu začínají připravovat na sezónu. Přípravu ovšem ve velkém limitují dovolené a pracovní povinnosti členů. I tak se ale Playmakeři domluvili na prvním přátelském zápasu. Soupeřem jim bude IBK Přerov, které je spíše známé jako Bizoni. A co tedy naše hráče může čekat?

Přerov: nebezpečný soupeř a velká výzva

Playmakery v zápase nečeká nic jednoduchého. Za prvního rivala do přípravy si vybrali IBK Přerov. Tým funguje od roku 2014. Už po první sezóně postoupil z Olomoucké soutěže mužů do Přeboru. A rok nato slavili Bizoni další postup: do Olomoucké ligy, kde působí dodnes. Může zato zejména koordinovaná, rychlá hra a hráči, kteří jsou schopni zakombinovat. Olomoucká liga se ale dosud stala konečnou stanicí. Tým zde figuruje trvale v horší polovině tabulky, zároveň však nadohled jejímu středu. V nekompletní sezóně 2020/2021 skončil se sedmnácti body na osmém místě.

Za Přerov se v uplynulé sezóně dařilo bodově nejvíce Jakubu Grigárkovi (24 bodů) a Michalu Baranovi, který byl se 17ti trefami nejlepším střelcem týmu. V brance se nejvíce činil Charlie Greenberg. Ten je pro mnoho lidí známou postavou: na youtube se dělí o své poznatky z tréninků, cvičení a zlepšováky. Bizoni měli v ročníku zhruba průměrně "starý" tým, nad teenagery však mírně převažovali třicátníci. Zajímavý nepochybně bude zápas s Bizony i pro dva naše hráče: Milan Hnízdil a Lukáš Brumlík zde totiž dříve působili.