Úvod » Dorost » Články

Dorost na závěr sezóny konečně vyhrál

publikováno 19.04.2022

Čekání dlouhé, o to větší ale byla radost. Dorost se dočkal prvních bodů v sezóně až na posledním turnaji, v posledním zápase. Předtím musel sice zkousnout vysokou porážku s Uničovem. Následně už ale tým uspěl proti Litovli. A mohl si užít velkolepou rozlučku se sezónou okořeněnou skočením "rybičky".

První ze zápasů se Prostějovu nepovedl. A víceméně kopíroval větší část sezóny. Úvodní třetina sice ještě snesla nějaká měřítka a ani stav po  ní nebyl zcela beznadějný. V dalším průběhu zápasu už ale měl soupeř jasně navrch, Playmakery přehrával a ti upadali do stále hlubší deprese. Druhý vstřelený gól Prostějova těsně před koncem tak už jen korigoval hodně nepříznivý stav. Nemohl zlepšit dojem z utkání.

Před druhým zápasem si trenér Lukáš Brumlík spolu se svým kolegou Zbyňkem Mráčkem ledacos s týmem vyříkali. A přišlo napjaté očekávání: Dokáže tým aspoň v posledním zápase bodovat?

Předešlá utkání byla hodně divoká. Padalo obrovské množství gólů i trestných minut. Tentokrát se ale na první branku čekalo - bohužel, padla z hole litovelského hráče. Pak nastala "doba obratová". První obra předvedli Playmakeři, když otočili zápas na 2:1. Druhý následoval od Litovle - 2:3. Nakonec ale měli poslední slovo Playmakeři. Poprvé v celé sezóně se jim povedl dvakrát obrat v utkání, hlavně však poprvé zvítězili. Vítězný gól zapsal dvě minuty před koncem Richard Adamík.

FBC Playmakers Prostějov - FB ZŠ Uničov 2:9 (1:4, 0:0, 1:5)
Branky: Smékal, Kurfurst (Adamík). Rozhodčí: Tuček, Krhovják. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:9, 2:9.
FBC Playmakers Prostějov - FBC TJ Tatran Litovel 4:3 (0:1, 2:0, 2:2).
Branky: Smékal (Váňa), Smékal, Smékal (Looseley), Adamík. Rozhodčí: Tichý, Tuček. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Sestava Prostějova: Cetkovský (2. zápas Jorda) - Vlachová (1. zápas), Karas, Adamík, Zedníček - Váňa, Smékal, Kurfurst, Bouchal, Looseley, Král, Šponer, Šilhánek. Trenér: Lukáš Brumlík.