Béčko zdolalo Vikýřovice

publikováno 19.04.2022

Poněkud nešťastný los připravil na hrací víkend mužskému "B" týmu jen jeden zápas, navíc ve vzdáleném Jeseníku. Tým se zde utkal s posledními Vikýřovicemi. A zpět z nejvyšších moravských hor si vezl dobrý pocit a tři body. Vikýřovicím Playmakeři nedopřáli ani vstřelenou branku, sami naopak vsítili čtyři.

Favorit utkání byl jasný. Playmakerům se sice nepodařil předešlý turnaj v Olšanech. Nicméně nastřádali výrazně víc bodů než soupeř. A nacházeli se uprostřed tabulky, zatímco tým ze Šumperska na poslední příčce.

Po první části vedl tým už 2:0. Vikýřovice ovšem už v předešlých zápasech zlepšenou hru a dravější výkony. To se projevovalo, ovšem když už nezasáhla včas obrana, tak byl na svém místě brankář Filip "Hrach" Hrachovec. Druhá třetina přinesla navýšení skóre na 3:0 od "Majka" Závodného, který coby hráč Áčka mužské rezervě poprvé v sezóně pomohl. Poslední část už Prostějov definitivně kontroloval hru, přidal ještě jeden gólový úspěch a potvrdil v utkání roli favorita.

Tým sice získal tři body, nicméně na třetí pozici už by na posledním turnaji musel přidat šest bodů a doufat v zaváhání Lipníku.

FBC Playmakers Prostějov "B" - FBC Vikýřovice 4:0 (2:0, 1:0, 1:0).
Branky: Martinek (Hrubý), Hnízdil, Závodný, Matoušek (Hrubý). Rozhodčí: Holan, Lipenský. Vyloučení: 0:1. Bez využití.
Sestava Prostějova: Hrachovec - Režný, B. Mikulecký, Otáhal, Závodný - Brumlík, Mráček, Hnízdil - Hrubý, Krejčí, Matoušek - Martinek. Hrající trenér: Milan Hnízdil.